Nyírmeggyes-Tiborszállás Közös Fenntartású ÁMK "Nyitnikék" Óvoda

"Kisgyermekem csak nézzél szerteszét

Éretted van itt minden, ami szép."

Kivonat a Házirendből

A házirend célja:

Meghatározza a gyermekek jogait és kötelességeit az óvodában, az óvoda által szervezett programokon és a gyermekek életével kapcsolatosan.

A gyermek illetve képviselőjének ( szülő) joga:

- A gyermek a nevelési intézményben biztonságban, egészséges környezetben nevelkedjen.

- A fejlődésről részletes és érdemi tájékoztatást kapjon, s ha kell, akkor a neveléshez az óvodától tanácsot, segítséget kapjon.

- Megismerje az óvoda nevelési programját.

- Használja az óvoda létesítményeit, helyiségeit, felszerelését.

- Egyéni ügyeivel az óvodapedagógushoz, vagy az óvoda vezetőjéhez forduljon.

A gyermek illetve képviselőjénak (szülő) kötelessége:

- Úgy éljen jogaival, hogy azzal mások és az óvoda közösségeinek érdekeit ne sértse, valamint mást ne akadéályozzon jogainak gyakorlásában.

- Ismerje meg, és minden az óvoda által szervezett programon tartsa be a házirend előírásait.

- Vigyázzon az óvoda felszerelésére, berendezésére.

- Óvja maga és társai egészségét és testi épségét, tartsa meg a közlekedési, a balesetvédelmi és tűzrendészeti szabályokat.

- Az óvodában a gyermekek életkori sajátosságaiknak megfelelően csoport- közösségek munkájában vesznek részt.

Az óvóda munkarendje:

- Felvettnek tekinthető az a gyermek, aki konkrét időpont megjelöléssel írásbeli jogosultságot kapott az óvodai elhelyezésre.

- Az ötödik életévét betöltő gyermeket az óvoda köteles felvenni az iskolai életmódra történő óvodai foglalkozásokra.

- Az óvodai nevelési év tárgy év szeptember 01-től a következő év augusztus 31-ig tart.

- Az óvoda a fenntartó rendelkezése szerint nyáron zárva tart.

- Az óvoda épülete foglalkozási időben:

Rákóczi u. 33. sz.: 7 órától 17 óráig.

Rákóczi u. 26. sz.: 7 órától 16 óra 30 percig.

- A gyermekeknek legkésőbb 9 óráig az óvodába meg kell érkezniük, s az ügyeletes óvodapedagógusnál jelentkezniük kell.

- A szülő köteles írásban bejelenteni, hogy gyermeke kísérővel, gyermekkísérővel vagy egyedül érkezik, vagy távozik az óvodából.

- A gyermek távolmaradását indokolt esetben az óvoda vezetője engedélyezheti. A három napon túli hiányzás után a gyermek csak orvosi igazolással látogathatja az óvodát.

- A szülönek betegség, vagy más rendkívüli ok miatt történő hiányzás első napján értesíteni kell az óvoda vezetőjét, vagy az óvodapedagógust. Beteg, gyógyszeres kezelés alatt álló gyermek az óvodát gyógyulásáig nem látogathatja. Fertőző gyermekbetegség esetén az óvodát azonnal értesíteni kell.

- A gyermek adataiban történő változást: lakcím, szülők munkahelye, új családtag születése, stb. 8 napon belül be kell jelenteni.

- Kérjük a szülőket, hogy a faliújságon kifüggesztett hirdetményeket kísérjék figyelemmel.

A térítési díjak befizetésének szabályai:

- A befizetés minden hónap 10-15 napjáig történik az Óvoda Rákóczi u. 33. sz. alatti épületben, az élelmezésvezetőnél számla ellenében.

- Pótfizetésre a meghatározott befizetési napok után még 5 napig van lehetőség.

- A szülő kérésére a gyermek- családi helyzetre való tekintettel- ingyenes étkezésben vagy kedvezményes térítésű étkezésben részesülhet. Az erre való jogosultságot a következő dokumnetumok benyújtásával lehet igazolni:

- rendszeres nevlési támogatásról szóló határozat, nyilatkozat.

Hiányzás esetén az étkezés lemondható mindennap reggel 9 óráig, telefonon, vagy személyesen. A bejelentés a következő napon lép életbe,  sa következő befizetéskor írható jóvá. Be nem jelentett hiányzás estén a szülő térítési díj visszafizetésére nem tarthat igényt.

Az óvodai ünnepségek időpontjai, megszervezése:

- Családi sportnap

- Mikulás nap

- Karácsony

- Farsang

- Anyák napja

- Évzáró

- Meggyfesztivál

Az óvodapedagógusok fogadónapja szükség esetén:

- 13 órától 13 óra 30 percig.

Az óvoda vezetőjének fogadónapja:

- Minden hétfőn 9 óráig.

Hivatalos ügyek intézése:

- A hivatalos ügyek intézése az óvodatitkári irodában történik 8 és 12 óra között.

- Az óvodai szünetekben a hivatalos ügyek intézésére az óvoda külön ügyeleti rend szerint tart nyitva. A szülők az ügyeleti rendről szülői értekezleten és a falitáblán kifüggesztve értesülhetnek.

Asztali nézet