Nyírmeggyes-Tiborszállás Közös Fenntartású ÁMK "Nyitnikék" Óvoda

"Kisgyermekem csak nézzél szerteszét

Éretted van itt minden, ami szép."

Az óvodai nevelés alapelveinek meghatározásánál figyelembe vesszük:

Az óvodai nevelésnek az emberi személyiség teljes kibontakoztatására, az emberi jogok és alapvető szabadságok tiszteletben tartásának megerősítésére kell irányulnia.

A gyermekeket, mint fejlődő személyiséget- különleges védelem illeti meg.

A gyermek nevelés elsősorban a család joga és kötelessége, s ebben az óvodák kiegészítő szerepet játszanak.

Küldetésnyilatkozatunk:

Az óvodánkba járó gyermekek számára biztosítjuk a minőségileg garantált, a fejlődésüket elősegítő óvodai nevelést, ellátást. Ennek érdekében vállaljuk, hogy a partnereink számára láthatóvá tesszük, és szolgáltatásainkkal számukra biztosítjuk az elégedettséget.

Jövőképünk:

Olyan vonzó környezettel rendelkező, korszerű, biztonságos, jó tárgyi felszereltségű óvodát szeretnénk, melyben szakmailag jól felkészült, gyermekszerető, partnerszemléletű, közös értékek megóvását szem előtt tartó munkatársak dolgoznak.

Törekszünk, a teljes körű óvodáztatásra, szeretnénk megfelelni az Úniós normának. Bízunk a fenntartó támogató magatartásában. A feladatok elérése érdekében fontosnak tartjuk dolgozóink mentálhigiénéjét.

Óvodaképünk:

Olyan szeretetteljes óvodai légkör megteremtése, amelyben a gyermeki személyiséget elfogadjuk, tiszteljük, becsüljük. Hiszünk az egyéni képességek érzelem gazdag óvodai légkörben történő kibontakoztatásában, amely tartást, önállóságot ad az itt felnövekvő gyermekeknek.

Gyermekszerető, környezetbarát óvodát szeretnénk biztosítani az óvodánkba járó gyermekeinknek, ahol minden gyermek és a velük foglalkozó felnőttek is jól érzik magukat és képességük szerinti fejlődését biztosítjuk.

Gyermekképünk:

Kiegyensúlyozott, kezdeményező, kreatív gyermekeket szeretnénk nevelni, akik fogékonyak a természet szépségére, toleránsak társaikkal és a felnőttekkel szemben.

Pedagógusképünk:

Nevelőtestületi tagjaink kölcsönösen tiszteljék és becsüljék meg egymást. A jó munkahelyi légkör megtartására, hatékony munkakapcsolatokra törekszünk.

Munkánkat pszichológiai, pedagógiai ismereteken, gyakorlati jártasságokon alapuló szakértelem, etikus magatartás, önképzés, a megújulás irátni vágy, kreatívitás jellemzi.

Hatékony együttműködésre törekszünk a partnereinkkl, és azt szeretnénk, ha a derű, optimizmus jellemezné nevelő közösségünket.

Szülőképünk:

A gyermekek nevelése elsősorban a család feladata, joga és kötelessége, de mi azt szeretnénk, ha egymást megbecsülő, kölcsönös bizalmat árasztó együttműködés megsokszorozná nevelési eredményeinket.

Asztali nézet